fbpx

Детокс диета

Најбаран Производ

Одбере ја една од најефективните и наједноставните диети за подобробрување на вашето здравје и животен стил!

за

Детокс Диетата

Кога станува збор за плановите за исхрана, голем дел од нив имаат
тенденција да ги обезхрабрат луѓето да ги следат од причина кои содржат производи кои се исклучително ретки и тешко може да се дојде до нив. Како и производи кои се многу скапи за одржување на подолг временски период.
Многу луѓе во текот на последниве години се навикнаа на јадење преработена храна, и како такви го зголемија ризикот од вишок шеќер и сол во нивното тело.
Со цел да се решат овие проблеми, Тоше Зафиров ја започна Детокс Диетата која што го смени неговиот живот како и животот на илјадници луѓе во првите неколку месеци од објавувањето.
Не само што во рок од 28 дена ќе изгубите 10 до 15 килограми од телесната тежина, туку ќе го промените и начинот на кој што гледате на храната која ја конзумирате.
На овој начин ќе си ја промените перспективата за вашето здравје во целина. А она што е битно е дека ќе почнете да се стремите кон многу поздрав живот од претходниот како и продолжување на животниот век за  неколку години.

Нарачајте ја Детокс Диетата

Доколку одлучивте да ја нарачате Детокс Диетата, честитки! Вие го направивте првиот чекор кон трајна, позитивна промена на вашиот живот. Не само што ќе го продолќите вашиот животен век, туку и ќе го зголемите своето ниво на енергија, како и вашето здравје.

За да ја започнете нарачката, прво треба да ги внесете потребните информации (електронска пошта и лозинка). Потоа, за нов профил, притиснете ‘Register’.

Доколку веќе се имате најавено на нашата страна, притиснете ‘Login’.

ВАЖНО: Доколку имате било каков проблем или прашање при регистрација, слободно исконтактирајте не на [email protected] или на телефон/Вибер 078/444-443

Диетата е достапна на повеќе од 10 јазици.

Цената е 3,000 денари.

Ви посакуваме многу успех, 
Тимот на Тоше Зафиров

најчесто поставувани прашања

Детокс Диета

Доколку ве интересираат правилата и критериумите во врска со Детокс диетата, можете да ги разгледате најчесто поставуваните прашања и да ги добиете одговорите пред да ја купите!
Што е разликата помеѓу оваа програма и обична диета?
Програмата е одличен одговор за добра става и градба, како и активен живот.
Ова е за секој кој сака да има добра фигура.
Не може да се спореди со обични диети и гладување.
Оваа програма гради животен стил.
Најпрво, отстранува сол и шеќер од телото.
Успехот лежи после 28 денови а особено во првите 7 денови ако ги следите препораките.
Исто така тука е и содржината од ТКМ (Традиционална Кинеска Медицина) како и продуктите на The Strongest Shop Македонија. И комбинацијата од нив е одлична.
There is also the content of TCM (Traditional Chinese Medicine) as well as the Fitline products. And the combination is great.
Колку килограми можам да изгубам?
Во првите неколку недели ќе изгубите највеќе килограми.
Со отстранување на сол од вашата исхрана, вашето тело ќе изгуби многу вода и масти во првите 28 дена. Просечнатo губење на тежина е од 3 до 7 килограми.
Исто така, дефиницијата на мускул е забележлива промена.
99% од луѓето сведочат дека ги изгубиле најголемиот дел од своите брчки и во целост ја зацврстиле својата кожа со подобрен тонус на мускулите.
Во фазата на стабилизација (третиот месец по 28 дневниот период) може да очекувате оптимистички резултати.
Дали треба да се плашам од јо-јо ефектот?
Ова е многу лесно да се одговори, затоа што е исто како и во вистинскиот живот.
На пример: Ако личност троши повеќе од што заработува, тогаш ќе има проблем.
Исто е и со јадењето. Ако трошиме повеќе калории од што внесуваме, тогаш ќе губиме тежина.
Поради позитивните промени во стандардите за живот, 99% од корисниците не си ги вратиле колиграмите. Здрава основа за подобар метаболизам ќе се постигне во првите 4 месеци.
На пример, ако сте поканети на прослава, можете да пиете и јадете се што сакате.
Оваа програма е различна од другите без никакви негативни последици, затоа што може да ја задржи иизгубената тежина и покрај сите прослави и празници (со помош на бели денови)
Ќе се врати во нормлана за еден ден и 4 оброци на ден.
Ако сте биле на се-вклучен одмор, ќе ви требаат повеќе бели денови за да се вратите во нормала.
Во оваа програма, нема да се чувствувате гладно ако јадете 4 оброци, во спротивно, нема да успее.
Треба да бидете внимателни да не конзумирате премногу шеќер и сол, затоа што после еден викенд ќе сакате да имате и слободен ден. Полека, но сигурно вашето тело ќе стане зависно од здрава исхрана.
Во првите недели кога се чувствувам гладно, дали ќе можам да јадам повеќе?
Да, ќе ви биде дозволено, но не повеќе од еден од 4те понудени оброци (половина од одбраниот оброк). Ова не треба да се случува често.
Дали можам да џвакам гума за џвакање и да јадам бомбони?
Не, затоа што во нив има многу скриени шеќери.
Можам ли да користам маслинки и маслиново масло?
Да, плодот од маслинката и маслиновото масло се здрави.
Дали можам да пијам енергетски пијалоци наутро?
Не, идеално, би требало да ги пиете на пладне.
Дали може да се пијат минерали повеќе од три пати на ден?
Да
Дали можам да пијам хербален чај наутро?
Да, овој чај е особено добар за пиење во комбинација со Б витамини.
Што да правам ако имам запек во првата недела?
Ретко се случува, но ако се случи, има многу лекови кои можат да помогнат да ви се врати дигестијата во нормала. Особено е важно да се осигурате дека телото не ви скалдира токсини затоа што целта на оваа програма е да се елиминаат.
Дали ќе имам главоболка во првата недела?
Да, многу луѓе имаат. Во првата недела, тиксичните материјали се отстранети од телото со минералите кои ги пиете.
Може да ги почувствувате дисбалансот на хормони и се препорачува да се пие само флаширана вода, но не газирана вода, за да се намалат минералите и да се пие енергетски пијалок.
Ако главоболките се премногу силни, почнете ја неделата со зелен ден.
Кога ќе ја завршете зелената недела, тогаш продолжете со бела недела.
Што да правам ако имам дијабетес?
Почнете со бел ден па потоа продолжете со зелен ден и повелка зголемувајте ги белите денови.
Искуството покажува дека шеќерот во крвта се стабилизира и можете да јадете 5 пати на ден со дозвола од вашиот доктор.
Можам ли да вежбам во првите 7 денови?
Во првите 14 денови, не треба да имате било каква физичка активност освен одење, но не кардио и треба да избегнувате планински прошетки затоа што на телото му е потребна еднергија од масти.
После 2 недели, енергијата ќе се појави сама од себе.
Што се случува со ревматизамот?
Минералите мораат да бидат намалени, треба константно да пиете вода и почнете со 7 зелени денови (со дозвола од доктор).
Можам ли да имам слободен ден во првите 28 денови?
Ако сакате само да изгубите тежина можете да го почнете следниот ден со бел ден.
Ако сте на диета поради здравствени причини тогаш не треба.
Треба ли да пијам млеко во првите 28 денови?
Не, забрането е внес на млеко и со кафе. Оваа програма е само со јогурт без шеќер, кој е пробиотски.
Ќе функционира само ако се држите до планот.
Дали можам да јадам кашкавал/сирење?
Во првите 28 денови не. Потоа можете да јадете млечни производи во зелените денови и павлака во белите денови.
*За ваша информација, 1кг масти има помеѓу 7 000 и 9 000 калории.